کارگاه بدن خوانی با اشکان شریعت

کارگاه بدن خوانی اشکان شریعت
وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
بسته
شروع کنید
این دوره در حال حاضر بسته است

در صورت تمایل برای خرید اقساطی این دوره نیز می‌توانید از طریق دکمه خرید اقساطی در انتهای صفحه اقدام به خرید کنید و به دوره راه پیدا کنید و ماهانه از طریق پنل کاربری اقساط ماهانه پرداخت کنید.

ثبت نام این دوره به اتمام رسیده است. با تماس با خانه هنر فروردین از زمان دوره جدید و پیش ثبت‌نام دوره آگاه شوید یا فرم زیر را تکمیل کنید ما به شما اطلاع می‌دهیم.

فرم اطلاع رسانی دوره‌ها و ورکشاپ‌های خانه هنر فروردین

لطفا شماره تماس صحیح وارد کنید

کارگاه بدن خوانی خانه هنر فروردین

 

مدرس: اشکان شریعت

موسسه: خانه هنر فروردین

جلسات کارگاه بدن خوانی:

 

1. پروژه‌های بدن

 

در این جلسه مقدمه‌ای بر مطالعات بدن خواهیم داشت؛ به مفهوم «بدن‌مندی»، ایده‌های افلاطون، مانی، سنت آگوستین، دکارت و مرلوپونتی و فوکو می‌پردازیم.

2. اندام بر علیه بدن

 

ذیل سه پرده، به بدن در میانه‌ي اسطوره و آئين می‌پردازیم و سپس با نگاهی به مبحث بدن بدون اندام، ایده‌ی «بدن اسطوره‌ای» که به انقیاد آئين درمی‌آید را مورد مطالعه قرار می‌دهیم.

3. بدن زنانه ــ بدن مردانه

 

جنسیت یکی از مهم‌ترین مسائلی است که در «بدن» و خوانش بدن قابل ردیابی و تحلیل است،‌‌ بدن مردانه و بدن زنانه در طول تاریخ نه‌تنها به اشکال مختلفی پرداخت شده‌اند، بلکه حتی نحوه‌ی مواجه مخاطب با این بدن‌ها یا نوع سرمایه‌گذاری بر اقسام آن نیز متفاوت بوده.

4. دفعیات/ پاکی و ناپاکی

 

در این جلسه نخست نگاهی به مسئله‌ی دفعیات (مو، ناخن، تعرق، ادرار، مدفوع، خون) در جادو و جادوگری خواهیم داشت و از رهگذر آن به ایده‌های مری داگلاس و ژولیا کریستوا در این حوزه می‌پردازیم که چطور دفعیات در گفتمان متاخر تبدیل به تهدید هنجارهای مطلوب جامعه شده‌اند.

5. پروژه‌ي ناقص‌الخلقه‌ها ــ نقصان بدنی

 

این جلسه به بدن ناقص‌الخلقه، اساطیر و معانی آن در جوامع باستانی، نمایش بدن ناقص الخلقه، تحول معنا و بازنمود آن در طول تاریخ مي‌پردازیم. سرانجام به دنبال راهی خواهیم بود تا میان بدن فریک (freak) و ناقص‌الخلقه در جهان امروز تفاوت قائل شویم و بفهمیم این بدن در وضعیت امروز عرصه‌ی تهدید است یا مقاوت.

6. درون و بیرون؛ پشت و رو کردن بدن نویسنده

 

در این جلسه به عنوان مقدمه، نظری به ایده‌های گاستون باشلار در باب مفهوم درون‌بودگی خواهیم داشت و سپس با توجه به مسیر و نظریاتی که در کل دوره بررسی کرده‌ایم، پیرامون بدن نویسنده، نویسندگی به مثابه‌ي یک فعالیت بدنی و بدن و زبان به گفتگوی گروهی خواهیم نشست.

 

در این کارگاه امکان پرداخت قسطی وجود ندارد.

نحوه برگزاری: آنلاین

مدت زمان دوره:ده ساعت (پنج جلسه دو ساعته بصورت مجازی)

 

دوره‌ها و ورکشاپ‌هایی که می‌توانید ثبت نام کنید

« » صفحه 1 / 7

نحوه برگزاری: آنلاین

مدت زمان دوره:ده ساعت (پنج جلسه دو ساعته بصورت مجازی)

 

سبد خرید
آماده پاسخگویی به شما هستیم...
ارسال پیام
پیمایش به بالا